Патріотичне виховання

 
Патріотичне виховання - це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується (В. О. Сухомлинський).
 
  Патріоти́чне вихова́ння — планомірна виховна діяльність, спрямована на формування у вихованців почуття патріотизму, тобто доброго відношення до Батьківщини та до представників спільної культури або країни. Таке виховання включатиме розвиток любові до батьківщини, національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальність за природу рідної країни; потребу зробити свій внесок у долю батьківщини; інтерес до міжнаціонального спілкування; прагнення праці на благо рідної країни, її народу. Має застосовування як у сім'ї та школі, так і в державних і громадських організаціях, засновуючись на впевненості в позитивному ефекті такого ж відношення.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

           

Мета: - набуття молодим поколінням соціального досвіду; успадкування духовних надбань українського народу; досягнення високої культури міжнаціональних взаємин; формування у молоді, незалежно від національної приналежності, рис громадянина української держави, розвиненої духовної, моральної, художньо - естетичної, правової, трудової, екологічної культури. Завдання: - вивчення вікових традицій та героїчних сторінок історії українського народу та його збройних сил; - виховання почуття любові до Вітчизни, гордості та вдячності до свого народу, історії; - формування особистості учня як громадянина-патріота; - виховання розуміння героїчного минулого як ідеалу духовної готовності боротися за славу і честь Батьківщини; - виховання моральної відповідальності за все, що робиться на рідній землі, палке прагнення боротися за розквіт, велич і могутність Батьківщини.

1. Виховання патріотизму та національної свідомості учнів 

2. Концепція національно-патріотичного виховання в системі виховної роботи

3. Патріотичне виховання в початкових класах. 

4. Патріотичне виховання в школі

5. Формування соціального досвіду учнів на основі патріотичного та морального виховання